Інтерв'ю Гектар ІНФО

Сьогодні в центрі уваги знаходиться агрокорпорація «Степова» – одна з провідних компаній в галузі селекції та насінництва, яка має багаторічний досвід. Артур Леонідович Рисін, президент, розповість про вирощування насіння високої якості завдяки сучасним виробничим потужностям.

 

Доброго дня, Артуре Леонідовичу! Давайте розпочнемо наше знайомство. Сьогодні агрокорпорація «Степова» відома передусім як виробник насіння кукурудзи вітчизняної селекції. Розкажіть детальніше, чим займається «Степова»?

 

Не тільки виробник, а й автор гібридів кукурудзи. Ця культура безумовно має пріоритетний напрям діяльності корпорації, але ми є також лідерами в Степу України з виробництва та реалізації насіння еліти таких культур як озима пшениця, озимий та ярий ячмінь. Повірте, щорічне виробництво 5 тис. т еліти цих культур потребує коштів і зусиль. Але це тільки частина нашого бізнесу.

Крім виробництва насіння, ми також розвиваємо тваринництво, де дотримуємося високих стандартів вирощування поголів'я, без використання хімічних стимуляторів росту. Досвід нашого свинокомплексу показує, що найкращих результатів у загальній схемі виробництва можна досягти при замкнутому циклі відтворення свиней з власним виробництвом кормів. Кожна тварина проходить обов'язковий ветеринарний багаторазовий контроль. Глибокий науковий підхід і модернізація виробничого процесу дозволяють нам забезпечити високі показники, які за своїм рівнем ефективності не поступаються європейським!

Агрокорпорація – це сімейний бізнес, який створив мій батько Рисін Леонід Михайлович з декількох дрібних підприємств і сьогодні це складний багатофункціональний організм, підприємство повного циклу виробництва.

 

Цікаво послухати історію заснування підприємства? З чого та кого все починалося?

 

Агрокопорація «Степова» створена в 2000 році. Ми починали з надання послуг таким фірмам як Syngenta, KWS, Limagrain з вирощування, доопрацювання на заводі та організації зберігання як насіння так і засобів захисту рослин у кондиціонованих складах. Для організації імпорту насіння відкрито митно-ліцензійний склад. Сьогодні агрокорпорація «Степова» – це велике селекційно-насінницьке підприємство, оснащене повним спектром сучасної с.-г. техніки. Це дозволяє проводити всі технологічні операції в оптимальні терміни та з високим рівнем якості, відповідним європейським і світовим стандартом.

Основна місія підприємства – селекція, насінництво, вирощування та реалізація насіння с.-г. культур високих репродукцій. Для своєчасного доведення насіння до посівних кондицій на підприємстві працює 3 насіннєвих заводи, обладнаних насіннєочисними машинами останнього покоління провідних фірм Cimbria  та Petcus. Складські приміщення групи А площею 60 тис. кв. м і логістичний центр з можливістю щоденного відвантаження 350 т насіння й 500 т товарного зерна дозволяють безперебійно та швидко обслужити клієнтів. Агрокопорація «Степова» постійно орієнтується на потреби ринку та прагне бути його динамічним лідером.

 

Кожна компанія має певний секрет успіху. Чи можете Ви поділитися своїм?

Секрету ніякого немає. Є щоденна робота злагодженого колективу. У насінництві не буває дрібниць. На першому місці стоїть не прибуток або витрати, а якість насіння та репутація підприємства. Але, в сучасних умовах, мало створити насінницьке підприємство з сучасним обладнанням, потрібно бути флагманом у технології виробництва, активно впроваджувати нові розробки у всіх сферах виробництва. Це стосується засобів захисту рослин, мікро- та макродобрив, протруйників, регуляторів росту та ін. І найголовніше – це ставлення до покупців. З процесу покупки ці відносини тільки починаються. Ми ніколи не залишаємо своїх клієнтів один на один з виниклими проблемами. Консультації по строках посіву, системи захисту, добрив та ін. В особливо складних випадках наші фахівці виїжджають на поле, щоб допомогти розібратися й справитися з проблемами, що виникли.

 

Повернемося до насінництва. Розкажіть про найпопулярніші гібриди кукурудзи у вашій лінійці? Які з пропонованих вами гібридів заслуговують найбільшої уваги аграріїв? Назвіть трійку лідерів.

 

Наша власна селекційна діяльність по кукурудзі досить молода. З усієї лінійки гібридів кукурудзи найпопулярнішим у аграріїв є гібрид Данііл, названий, до речі, в честь мого старшого сина. Але існують і зональні переваги. Так, на півдні популярним й найбільш посухостійким є середньостиглий гібрид РАМ 8663, у Луганській області та на півночі України – є ранньостиглий гібрид РАМ 1333. Для центральної України ми рекомендуємо гібриди РАМ 8143 і РАМ 3153 середньоранньої групи та інтенсивного типу, з нових РАМ 1023, який добре себе зарекомендував практично у всіх регіонах України.

 

Прочитала, що не буває поганих гібридів кукурудзи – є невдалий їхній добір та неправильне використання. Цікава ваша думка про це висловлювання.

 

Гібридні комбінації з низькою продуктивністю вибраковуються ще на стадії селекції. Далі вступає Державне сортовипробування. Щоб гібрид був внесений до державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення, він повинен перевищити по врожайності стандарт, бути стійким до хвороб і т. д. А підбір гібридів для конкретних зон, кліматичних умов, напрямків використання – це вже робота наших фахівців. Саме з цією метою закладаються ділянки екологічного випробування та демонстраційні полігони. Протягом всього року проводимо навчальні семінари з менеджерами дистриб'юторських компаній.

 

Ваше підприємство проводить масштабну наукову діяльність. Які напрями наукових досліджень в пріоритеті?

 

Головний напрямок – селекція та насінництво кукурудзи. Саме сюди спрямовані основні наукові сили та матеріальні витрати. Придбано найсучасніший селекційний комбайн, сівалки, виділяються кращі землі, с.-г. знаряддя, всі необхідні матеріали. Створюється власний гаплоіндуктор, зимовий розплідник у південній півкулі. Побудований завод малих партій, де можна висушити дрібну партію насіння без найменшого змішування, обмолотити та довести до посівних кондицій. Побудовано окреме низькотемпературне сховище.

 

Крім лабораторій, Ви можете похвалитися й великим логістичним центром. Які послуги пропонуєте?

Наш логістичний центр почав функціонувати вже більше 10 років тому з 2 тис. кв. м зберігання та надання послуг з відвантаження засобів захисту рослин. Сьогодні ціла низка іноземних та вітчизняних компаній користується нашими послугами зі зберігання насіння в низькотемпературних складських приміщеннях, функціонує митно-ліцензійний склад, приймаємо по залізничній дорозі, зберігаємо та відвантажуємо споживачеві рідкі та тверді добрива. Сьогодні в експлуатації понад 60 тис. кв. м складських приміщень.

 

Чи багато сьогодні в нашій країні виробників кукурудзи? Хочу дізнатися ваші конкурентні переваги.

 

Традиційні виробництва насіннєвої кукурудзи – це інститути системи Національної академії аграрних наук. За роки незалежності України створено цілу низку приватних селекційно-насінницьких фірм. Що є нашою відмінною рисою? Головне – ми не користуємося послугами вирощування у сторонніх організацій. Все – від процесу створення гібриду, вирощування, доробки, затарювання, продажу, відвантаження зосереджено в одному місці під постійним контролем. І звичайно, якість насіння. Технологічні можливості наших 3-х заводів дозволяють калібрувати насіння за розміром, формою, питомою вагою та кольором. Використання протруювальних машин останнього покоління надає можливість одночасно наносити на поверхню насіння 7-8 різних складових для створення захисної оболонки.

 

З яких регіонів ваші основні покупці?

 

Що стосується насіння озимих і ранніх ярих культур – то це Степ України. З усього різноманіття сортів ми відбираємо найбільш посухостійкі, морозостійкі, інтенсивного типу для кращих попередників і сорти напівінтенсивного типу придатні для вирощування після гірших попередників, перш за все – соняшнику.

Що стосується кукурудзи – сьогодні нас знають, мабуть, у всіх регіонах від крайнього півдня до найвіддаленіших північних районів Чернігівської області, від Луганської Слобожанщини до Бузька Львівської області. Успішно функціонує дистриб'юторська мережа. Найактивніші наші партнери працюють в Кіровоградській, Луганській, Черкаській, Харківській, Миколаївській, Запорізькій та Хмельницькій областях.

 

Тож якщо є надійне виробництво, якість, хороша ціна, то світ відкритий для України?

 

Що стосується експорту насіння, тут поки все досить складно. Сьогодні можна говорити про стабільні поставки в Республіку Білорусь. Є деякі напрацювання на перспективу, завдання на найближчі роки. У Білорусії наші гібриди знають та широко використовують у всіх областях на зерно й на силос.

 

До слова, сьогодні Ви більше підприємець, бізнесмен чи господар?

 

Мабуть – студент. Постійно потрібно чомусь вчитися. Намагаюся не пропускати наукові семінари, конференції, тощо. Другий рік я аспірант Миронівського інституту пшениці імені В. М. Ремесла Національної академії аграрних наук України. Неможливо бути успішним поза інформаційного поля.

 

Дякуємо Артуру Леонідовичу за цікаву розмову! Бажаємо компанії «Степова» в новому 2020 році стрімко розвиватися в агропромисловому секторі України, а також успішно підкорювати світовий ринок!

 

Стаття за посиланням https://hectare.ua/info/interview/125

Контакты

Официальное представительство по продаже семян ООО «ТД «СТЕПНАЯ»

 • г. Днепр,
  ул. Калиновая, 3
 • Вопросы по аренде складских помещений:
  +38 050 059 12 28 - Юлия
 • Экспорт, импорт, логистика. Специалист по сертификации.
  +38 098 298 97 74 - Светлана

Доставка

Доставка готовой продукции осуществляется самовывозом со склада. Оплата совершается любым удобным для вас способом. Также мы всегда готовы помочь с организацией доставки в любую точку Украины.

Оставить отзыв

Последние отзывы

Дмитро
15.01.2020 16:42
Дякуемо Степова за гарну роботу, дуже гарне обслуговування.
Ангелина
20.12.2019 12:56
Мне понравилось, что представитель компании был отзывчивым, приветливым, профессиональным, сам подсказал на что обратить внимание. Я довольна покупкой, рекомендую!
Максим
13.12.2019 14:16
Заказывал 6 п.е кукурузы Даниил. Цена адекватная. Качество отличное.

Главный Офис Агрокорпорация «Степная»

 • г. Днепропетровск, ул. Калиновая, 3
 • +38 095 794 79 38 - Светлана
  +38 067 549 31 90 - Анна
  +38 099 645 49 33 - Елена

Логистический Центр, Склады, Завод

 • Днепропетровская Область, Синельниковский район, село Весёлое. ул. Токовая 2А